Strihy džínsov sa posledné roky vyvíjali a momentálne máme v ponuke naozaj množstvo strihov od výmyslu sveta, ktoré si môžeme skúšať a mať v rôznych prevedeniach a farbách. Poďme sa pozrieť na to, ktoré to sú a pre koho konkrétne sa hodia a naopak, kto by sa mal určitému strihu vyhýbať.

dámske džínsy

Sprievodca dámskymi džínsami https://bigstarjeans.sk/sprievodca-damskymi-dinsami :

1.SUPER SKINNY a SKINNY strih je naozaj veľmi tesný úzky štíhly napasovaný strih. Je vhodný najmä pre dámy, ktoré majú krásne štíhle línie nôh a chcú ich dokonale zvýrazniť. Strih má totiž zväčša aj vysoký pás a zvýrazňuje tak dokonale dĺžku nôh. Môžete ho teda zvoliť aj vtedy, ak chcete nohy opticky predlžiť. Hodí sa pre dámy s drobnejšou postavou alebo kratšími nohami. Naopak vyhnite sa mu, ak máte výraznejšie širšie boky a stehná než nohy, nakoľko aj keď pekne ukáže ženské krivky, celý dojem by mal byť súmerný. To neznamená, že sa hodí len pre štíhle postavy!

2. SLIM strih je tiež úzky strih, avšak väčšinou má regular pás, presne padne v páse, bokoch, na stehnách a na kolenách a nižšie sa už mierne rozširuje oproti strihu SKINNY. Kým SKINNY je veľmi úzky aj v členkoch, SLIM je tu o niečo širší. Je preto vhodný práve pre postavy so širšími bokmi a stehnami. Vysoký pás sa zvlášť hodí postavám, ktoré chcú nohy predĺžiť, nižšie posadený pás je vhodnejší pre dlhé nohy.

džínsy poukladané

3. TAPERED strih má regular pás, je voľný v hornej časti, teda na stehnách a v kolenách a zužuje sa smerom k členkom. Vhodné sú pre tých, ktorý by chceli strih SKINNY alebo SLIM, no necítia sa v ňom pohodlne, jednoducho pre širšie stehná, zadok a boky, aby ste sa cítili pohodlnejšie.

4. STRAIGHT strih je rovný strih. Dokáže krásne zakryť nerovnomernosti postavy a hodí sa zvlášť pri veľmi tenkých nohách, ktorá chcete trochu rozšíriť. Dodáva postave v tomto prípade väčšiu súmernosť.

5. PUSH UP strih je vhodný vtedy, ak chcete zdôrazniť postavu v bokoch a na zadku. Je to špeciálne tvarovaný strih a zvýrazňuje ženské krivky. Pás môže mať aj vysoký aj nízky a je úzky v členkoch.

Viac nájdete na BIGSTAR jeans!