Tapered jeans je anglické pomenovanie pre džínsy rovného strihu, ktoré sa postupne zužujú od bokov smerom k členku. Tvoria akýsi stred medzi skinny džínsami a straight džínsami. To znamená, že nie sú také priliehajúce na telo ako skinny džínsy, takže sú o niečo pohodlnejšie, ale zase sú viac formované ako klasické rovne džínsy teda straight jeans.

Komu sa takéto džínsy hodia?

Dalo by sa povedať, že skôr pristanú štíhlejšej a vyšportovanej postave. Tí objemnejší, ktorí chcú mať takýto typ riflí doma, by mali siahnuť po džínsoch s väčším percentom elastánu, aby boli džínsy viac pružné.

tapered jeans

Čo nosiť k Tapered džínsam?

V podstate všetko. Rovnako ako straight džínsy tvorí tento typ džínsov akúsi klasiku, ktorá bude moderná vždy. Takže ju budete môcť nosiť viac sezón. Preto je dobré kupovať džínsy z kvalitnej rifľoviny a taktiež dodržiavať základné zásady starostlivosti o rifľovinu. Kvalitné džínsy spoznáte ľahko. Látka je hrubšia a pevná, čím je v džínsoch viac elastánu, teda čím sú viac pružné, tým aj sú menej kvalitné a aj budú mať menšiu životnosť. Čo teda si zaobstarať k týmto rifliam? Ako sme už povedali na začiatku, môžete si k ním dať naozaj čokoľvek. Vždy však dbajte na to, aby sa daná kombinácia hodila k plánovanej udalosti. Free style look môže byť nejaké tričko, či už jednofarebné alebo s nápisom či obrázkom je na vás. Naopak pri viac formálnej príležitosti môžete zvoliť napríklad blúzku alebo nejaký elegantnejší top, či sveter.

jeans

Čo si k nim obuť?

V prípade topánok platí to isté ako pri oblečení, k tomuto typu môže ísť všetko, záleží na formálnosti alebo neformálnosti udalosti, na ktorú sa chystáte. Skvelo k džínsom pôjdu tenisky ako aj topánky na vysokom opätku. Zaujal vás tento typ džínsov? Širokú ponuku Tapered džínsov nájdete v predajniach Big Star ako aj na ich e-shope. Tak neváhajte a nazrite do nich, určite v nich nájdete aj jeden pre vás.