K jedným z výhod mobilných domov sa radí fakt, že nie sú odkázané na jedno miesto. A tým pádom ani vy. Dajú sa priviesť na vašu obľúbenú lokalitu alebo sa s ním zas po nejakom čase môžete ľahko premiesniť inam. Výhodou je aj to, že za pomerne krátku dobu sa môžete stať vlastníkom nových flexibilných priestorov bez zbytočného čakania a práce, ktorú by vám zabrala stavba klasického domu. Stačí počkať, kým vám zhotovený mobilný dom privezú. A samozrejme mobilné domy vyjdú na rozdiel od klasických o dosť lacnejšie.

Domček v prírode

Tento trend bývania je najznámejší v Spojených štátoch. V Česku a na Slovensku ešte s nimi nie sme tak oboznámení a zvyknú sa tu skôr využívať ako rekreačné sídlo. Niekto si pod takýmto domčekom možno predstaví unimobunku alebo niečo ako karavan, no v skutočnosti ide o zaujímavý kompromis. O niečo medzi rodinným domom a karavanom. Na rozdiel od unimobunky má väčšie rozmery a zvyčajne aj kvalitnú výbavu interiéru. V niektorých sa dá dokonca bývať celoročne a môžu slúžiť ako lacnejšia alternatíva klasického domu.

Z čoho sa mobilný dom skladá?

Predstavte si obývačku spojenú s kuchyňou, plus kúpeľňu a jednu, maximálne dve izby, z čoho jedna slúži ako spálňa. Domček je takisto vybavený posteľami a v kúpeľni nájdete klasicky umývadlo, toaletu a sprchový kút. V obývačke nájdete gauč a krb, v kuchyni zariadenú kuchynskú linku, drez, sporák a pec. V niektorých prípadoch dokonca tiež umývačku riadu. Nachádzajú sa v ňom aj rozvody na vodu, elektrinu a kúrenie. Je ideálne prispôsobený na okamžité bývanie.

Chata, mesiac, pahreba

Mobilný domček je cenovo dostupný a takisto poskytuje ekologické, úsporné bývanie. Tie, ktoré sú zateplené sa prakticky dajú využiť aj k celoročnému bývaniu, iné zas ako rekreačné sídlo alebo kancelária.

Môžete si ho postaviť na vašom pozemku alebo na nejakom inom dohodnutom mieste.