Začínať s podnikaním bez financií nie je veľmi dobrý nápad, už pri zakladaní vlastnej spoločnosti potrebujete nejaké peniaze, ďalšie budú potrebné napríklad aj na prenájom kancelárie, ktorú budete využívať. V prípade, že vás vaša práca núti tráviť v kancelárii veľa času počas dňa, je to správne riešenie, ale v opačnom prípade by ste mali porozmýšľať nad lacnejším riešením, teda virtuálnym sídlom spoločnosti.

Spokojný podnikateľ=prosperujúci biznis

Začínajú biznis je záťažou pre vašu peňaženku, každý nový rozbeh si vyžaduje aj nejakú finančnú injekciu. Aby to nebola závratná suma, treba rozmýšľať triezvo a vyberať si virtualne sidlo firmy také služby, ktoré sú efektívne a neoberú vás o celý majetok. Začať môžete napríklad zriadením virtuálnej adresy sídla spoločnosti, ktorú môžete mať kdekoľvek na Slovensku, či podnikáte v Bratislave alebo niekde na východe krajiny.

Výhodou tohto sídla sú oveľa nižšie náklady spojené s jej prenájmom a aj fakt, že má riadne označenie, ktoré sa dá zapísať do OR a ŽR, takisto preberanie a evidencia pošty sú zabezpečené. Všetky administratívne úkony budete mať pod kontrolou, stačí si objednať virtuálnu kanceláriu, napríklad v Bratislave za 17,-eur na mesiac, s viazanosťou na jeden rok, 12,-eur zaplatíte, ak si objednáte viazanosť na dva roky. Poštová schránka, jej zriadenie a preberanie pošty je v tejto cene, ale za ostatné voliteľné služby už zaplatíte 9,-eur mesačne. Ide o skenovanie či preposielanie emailov.

Pár podpisov a virtuálna kancelária je vaša

V iných mestách sú ceny za 1 rok viazanosti 12,-eur na mesiac, s viazanosťou na 2 roky je to 9,-eur mesačne, v cene je zriadenie poštovej schránky a preberanie pošty, ale za skenovanie a preposielanie emailov je cena 9,-eur mesačne. Trend zanikajúcich kancelárií je efektívny spôsob podnikania, moderný, šetriaci financie, zároveň nás núti používať informačné technológie, ktoré zohrávajú čoraz dôležitejšiu úlohu aj v biznise. Efektivita sa vyplatí v každej oblasti života.