Pri dnešnej veľkej spotrebe plastov a jednorazových igelitových tašiek je potrebné začať uvažovať nad tým, aký to má vplyv na našu planétu a životné prostredie. Odpadky a zvyšky plastov sa nachádzajú často vyhodené hocikde vo voľnej prírode, pričom ich rozloženie bude trvať možno aj tisícky rokov, ak sa vôbec rozkladať začnú. Takéto znečistenie je naozaj zdrvujúce a na budúcnosť našej planéty to môže mať katastrofický dopad. Z toho dôvodu by sme sa mali nad sebou zamyslieť https://www.etrend.sk/ekonomika/fico-sa-k-volebnemu-fiasku-stale-nevyjadril-podmanicky-musime-sa-zamysliet.html a každý z nás by mal začať konať. Úsilie pritom nemusí byť obrovské, stačia aj malé kroky, ktorými dokážeme niečo zmeniť.

potraviny v sáčku

Jedna z vecí, ktorá by napríklad dokázala značne pomôcť je to, ak by sme šetrili igelitovými vrecúškami a ideálne ich úplne prestali používať alebo nahradili iným šetrnejším materiálom. Prestať používať natoľko rozšírené plasty je však dnes takmer nemožné. Čím by však mohol každý z nás prispieť je používať plastové a igelitové výrobky rozumne, a hlavne nie iba na jednorazové použitie. Ich vyhadzovanie do prírody taktiež nepripadá do úvahy.

igelitové zip vrecko

Použité a nepoškodené igelitové vrecúško sa predsa dá využiť opätovne, takže pokiaľ je naozaj v dobrom stave, nemusíme ho hneď vyhadzovať. Dobrým riešením, ktoré zabraňuje zbytočnému plytvaniu igelitovými vrecúškami sú napríklad ZIP sáčky. Tento typ igelitových sáčkov má špeciálny uzatvárateľný patent, vďaka ktorému je do nich možné umiestniť čokoľvek od potravín až po menšie či väčšie predmety. Práve spomínaný uzatvárací patent zabezpečuje to, že schovaný predmet bude vo vrecúšku bezpečne a vzduchotesne ochránený pred vodou alebo nečistotami. Okrem toho je veľkou výhodou, že uzatváranie sa dá otvárať a zatvárať do nekonečna, takže sáčky môžete používať pokojne aj niekoľkokrát. Zoženiete ich vo viacerých veľkostiach a taktiež aj s niekoľkými typmi tohto špeciálneho uzáveru, vďaka ktorému sa dá zabrániť jednorazovým vreckám.