S príchodom nového typu ochorenia, ktoré získalo názov COVID-19, podľa roku jeho objavenia, sa prepísali novodobé dejiny, ktoré sme dovtedy o prepuknutých pandémiách ochorení poznali. Koronavírus zachvátil takmer všetky krajiny sveta, ktoré museli na neočakávanú situácia rýchleho šírenia choroby expresne reagovať. Po dlhých mesiacoch prísnych opatrení, zákazov vychádzania či navštevovania sa s rodinou a blízkymi priateľmi, sa svet postupne vrátil naspäť do normálu. Ochorenia sme sa však tak úplne nezbavili a stále sa nachádza prítomné medzi nami, avšak po opakovanom mutovaní sa z veľmi nákazlivých mutácií, stali ich menej nákazlivé varianty.

antigénový test

Niektorí ľudia volili na boj proti občas nepekným následkom tejto choroby očkovanie vakcínami, ktoré boli účinné voči zmierňovaniu príznakov. Iné skupiny ľudí preferovali skôr pravidelné testovanie v testovacích centrách, vďaka ktorým získavali oficiálne potvrdenie o ich výsledku pozitivity či negativity.

ochranné rúško

Väčšina hromadných testovacích centier sa však postupne po lepšom vývoji situácie, zrušení prísnych opatrení a navrátení do normálu, pozatvárala. V prípade potreby, ale samozrejme ešte zopár takýchto centier nájdete, avšak ak sa potrebujete otestovať, zvládnete to už aj v pohodlí vášho domova. Testy, ktorými odhalíte to, či máte ochorenie COVID-19 viete kúpiť takmer v každej lekárni a dokonca aj na internete. Účinným antigénovým testom napr. od značky ViaDiag CovidExpert, dokážete zistiť výsledok už behom niekoľkých minút. Takéto antigénové testy sú úplne bezpečné, certifikované a prítomnosť koronavírusu vedia určiť na presnosť 99 percent. Test urobíte jednoducho aj bez pomoci inej osoby, a to konkrétne výterom z vášho nosa, presnejšie z jeho prednej časti a približnej hĺbky asi dvoch centimetrov. V prípade, že si netrúfate robiť tento test vlastnoručne a naslepo, môžete si pomôcť zrkadlom alebo poprosiť niekoho, kto vám antigénový test urobí.