Dôsledné uzatvorenie priestorov je možné aj vďaka kvalitným dverám, ktoré sú vyrobené z materiálov, vhodných do daného prostredia, s prihliadnutím na to, či ide o interiér alebo exteriér, lebo ich prevedenie sa líši. Do vnútorných priestorov stačia jednoduché dvere bez nutnosti splnenia tepelno-izolačnej vlastnosti, môžu byť aj sklenené.

Aj takto môže vyzerať východ na terasu

Dizajn dverí v priestore je dôležitým prvkom pri tvorbe interiérových návrhov, ale aj exteriérov, kde sa už bežne používajú sklenené dvere lmmont.sk v posuvnej či otváravej podobe. Sklo je známe ako prepúšťač svetla, a táto jeho vlastnosť sa využíva v mnohých situáciách. V menších a tmavších miestnostiach sa zariadenie vyrába z číreho skla, lebo ich dokáže opticky zväčšiť a prepustiť aspoň nejaký lúč svetla.

Sklenené dvere môžu byť posuvné, ale aj otváravé či skladacie, moderné trendy určujú použiť sklo bez rámov, teda v čistej a jednoduchej forme, ktorá je maximálne populárna a bežne sa s ňou stretávame na mnohých novostavbách. Úprava skla je v rukách projektantov či dizajnérov, ale aj investorov a majiteľov nehnuteľností, ktorí si dvere do bytu umiestňujú.

Staršie interiéry dostanú nový nádych aj vďaka drobným zmenám, ktoré môžu mať veľký efekt, napríklad v podobe výmeny starších dverí za sklenené a navyše posuvné. Stredobodom priestoru sa stanú v prípade, že sklo, ktoré musí byť bezpečnostné, bude v zaujímavej a originálnej grafickej úprave, pieskované či s grafickými vzormi, tlačenými priamo na sklo. Bez rámové krídla dverí budú pôsobiť čisto a elegantne.

Presvetlené kancelárske priestory

Nenáročná výmena aj otváravých krídel dverí za sklenené môže za malú investíciu priniesť značný efekt. Okukané, opotrebované či nezaujímavé dverné krídla vymenené za moderné, sklenené, vnesú do miestnosti viac svetla, a ich funkcia sa pritom nezmení. S pekným madlom sa stanú praktickou možnosťou využiť uzatvorenie priestoru iným než len neprehľadným materiálom klasických drevených dverí.