Práve keď sa skončí najšťastnejší sviatok v roku, mnohým pribudne najviac vrások na čele. Ak ste boli nerozumní a zbytočne ste si na Vianoce požičali, patríte do kategórie, ktorá rada obdarováva. Čo však s tými, čo nemajú záujem obdŕžať nespočetne veľa darčekov a musia ich prijať do svojej domácnosti?

chaos

Od koho ste to dostali?
Ak ste dostali na viac súpravu posteľných obliečok, diek alebo niečoho iného, čo vám zaberá miesto u vás doma, nie ste sami. Mnoho ľudí predstiera pod stromčekom radosť, aj keď nemusí. Je to síce smutné, no mnohý ľudia už vtedy v mysli riešia, kde nové veci odložia. V čase, kedy chce každý, aby bola jeho domácnosť zariadená v minimalistickom štýle, sa to stáva problém číslo jeden.
Ak ste darček dostali od rodiny a to od tej najbližšej, budete si ho musieť nechať. Je tu aj možnosť, že si ho vymeníte s niekým z rodiny. Súrodenci s tým nemajú problém, len dbajte na to, aby bol darček od toho istého človeka. V zásade však platí, že ak ste to dostali od známeho či nie tak najlepšej kamarátky, stačí ak to podarujete niekomu, kto to potrebuje, či si to odložíte na nejakú inú príležitosť ako darček od vás.

Prepchatý pôjd
Pri spomienke na napraskané pivnice a pôjd, sa mnohým robia kropaje potu na čele. Dôvod je jednoduchý. Kopec vecí, na ktoré ste už zabudli a neporiadok, vďaka ktorému sa ani myši do vášho domu nezmestia. V takomto prípade je čas na upratanie. Ak sa potrebujete rýchlo zbaviť nejakých textílií, využite plastové tašky, z ktorých sa dá vysať vzduch vysávačom. Je to jednoduché a rýchle riešenie. Hmotnosť síce ostane, no objem sa radikálne zmenší.

nádobí

Niet nad úprimnosť
A to doslova. Veď Vianoce sú sviatkom rodiny, priateľov a lásky. Preto, ak dostanete niečo, čo vás nemilo zaskočí, je treba, aby ste sa o tom dotyčnej osobe zmienili. Nechcete predsa, aby na najbližšej návšteve hľadala to, čo ste už medzi časom šikovne vrátili, odložili na pôjd či darovali.