1. pošta od „nepriateľov“
 
Po kliknutí na symbol Messenger, v pravom hornom rohu, sa vám naľavo nad vašimi správami zobrazia dve možnosti- „Nové“- tam nájdete svoje nové správy od priateľov a „žiadosti o správy“-  kliknete na túto možnosť a zobrazia sa vám všetky správy od ľudí, ktorých nemáte vo svojich priateľoch na facebooku.

média
 
2. ukladanie zaujímavých príspevkov
 
Ktorýkoľvek z príspevkov, ktoré sa vám zobrazia na hlavnej nástenke si môžete uložiť. Táto funkcia môže byť užitočná vtedy, keď zbadáte niečo zaujímavé, avšak nemáte čas sa tým zaoberať v daná moment. Pri každom príspevku sa v pravom hornom rohu nachádzajú tri bodky. Keď na nich kliknete, hneď prvá možnosť je uložiť. Ak sa budete chcieť tieto príspevky neskôr pozrieť, v ľavom paneli nájdete možnosť uložené.
 
obchod

3. všetky vaše spomienky pokope
 
Vo všeobecných nastaveniachnájdete možnosť „Vaše informácie z Facebooku“. Táto funkcia slúži na stiahnutie celej vašej facebook histórie. Zobrazia sa vám všetky príspevky, komentáre a fotografie, ktoré ste zo svojimi priateľmi zdieľali od založenia vášho účtu.
 
4. sledujte čo chcete
 
Chcete aby sa vám zobrazovali príspevky iba od konkrétnych ľudí? Alebo niektoré chcete uprednostniť? Choďte na hlavnú stránku a na ľavej strane kliknite na tri bodky, vedľa  možnosť „vybrané príspevky“. Potom sa vám zobrazí možnosť „upraviť predvoľby“. V nich si viete nastaviť, ktoré príspevky sa vám majú zobraziť ako prvé, alebo ktoré vidieť nechcete.
 
5. vzťahy vašich priateľov
 
Chcete sa pozrieť na spoločnú históriu vašich priateľov? Choďte na nástenku jedného z nich. Vyhľadajte si príspevok, ktorý dal ten druhý zdieľať na jeho nástenke a kliknite na maličkú šípku v príspevku. Následne sa vám zobrazia „Ďalšie možnosti“, kde kliknete na „zobraziť priateľstvo“. Môžete si tak prezrieť všetky ich spoločné komentáre, fotografie, alebo miesta, na ktorých boli.

foto
 
6. reklama podľa vášho gusta
 
Ak chcete, aby sa vám zobrazovali reklamy na produkty, či služby, ktoré vás ozaj zaujímajú, aj to si viete vo svojom účte nastaviť. Túto možnosť nájdete v nastaveniach. Tam kliknete na „reklamy“, kde si nastavíte, aké má facebook zobrazovať práve vám.