Spánok považujeme za samozrejmosť, za niečo, čo k našim životom jednoznačne patrí a pri čom alebo po čom sa cítime príjemne dobre a zregenerovaní. Je to vlastne prirodzená potreba. Aj napriek tomu ale so spánkom mávame problémy, nie vždy je kvalitný a čo je horšie, odzrkadľuje sa to potom aj na tom, ako sa ráno a vlastne počas celého dňa cítime. A obzvlášť je spánok dôležitý pre starších ľudí či pre tých, ktorých zdravotný stav nie je ideálny.

Je veľa faktorov, kvôli ktorým je zdravý spánok narušený. Telesné bolesti, nezdravý životný štýl, nezdravé stravovanie, nevyvetraná miestnosť,… ale v mnohých prípadoch je tým problémom proste stará posteľ. Posteľ, na ktorej pravidelne spíme už dlhé roky a prichádza o svoje kvality, možno je už v istých bodoch aj poškodená. Hold všetko má svoju obmedzenú životnosť.

Posteľ, spálňa

Ak si predstavíme, že si v takomto prípade kúpime novú posteľ a využijeme k tomu postele akcia vypredaj a vyberieme si z pestrej ponuky posteľ na mieru, resp. takú, ktorá nám bude najviac sympatická, je tu veľká šanca, že sa kvalita nášho spánku zmení, a to pochopiteľne k lepšiemu.

Bude vám zrejme záležať aj na dizajne postele. Preto je dôležitý materiál, z ktorého je zhotovená a ten sa takisto podpisuje pod jej funkčné či praktické vlastnosti. Najznámejšie sú tieto postele:

Drevená posteľ

Drevené (masívne), ktorých silnou stránkou je práve ich veľmi sympatický, obľúbený a atraktívny drevený dizajn. Pevný a stabilný, hodiaci sa do mnohých typov domácností. V takomto prípade ide o prírodný materiál, ktorý nevŕzga, nevýhodou však môže byť vysoká hmotnosť takýchto postelí (hlavne pri ich sťahovaní).

Čalúnené zas naopak pôsobia ľahším dojmom, sú príjemne mäkké, pohodlné a ich výhodou je hlavne široká ponuka najrôznejších vzorov a farieb. A tiež spravidla prístupná cena. Treba ale pri nich počítať s o niečo komplikovanejším čistením.

Kovové sú špecifické svojim moderne vyzerajúcim dizajnom. Ak vám záleží na zmodernizovaní spálne, toto môže byť vaša voľba, hoci sa tieto radia do vyššej cenovej kategórie a nie je vylúčené, že časom začnú vŕzgať. Je dôležité kúpiť ich od kvalitného predajcu.