LED reflektory slúžia ako moderná možnosť osvetlenia, ktorá užívateľovi umožňuje spoľahlivo osvetliť požadovaný priestor. Väčšina reflektorov umožňuje užívateľom s nimi manipulovať a natočiť ich do rôznych polôh, ako to práve situácia vyžaduje. Treba poznamenať, že vďaka LED čipu, ktorý je súčasťou reflektorov ide o veľmi úsporný druh osvetlenia. LED reflektory sú odolné voči prachu a tiež rôznym otrasom, ktoré môžu v bežných situáciách nastať. LED reflektor sa môže používať v exteriéri, ale aj v interiéri. V exteriéri ho môžete využiť ako osvetlenie pre vašu záhradu. Tiež si ho môžete nainštalovať pred vaše vchodové dvere.

Reflektory

Reflektory, ktoré sú určené pre vonkajšie použitie disponujú primeranou odolnosťou voči prachu, vlhkosti a tiež rôznym otrasom. LED Reflektory, ktoré sú určené na vonkajšej použitie môžu mať v reflektore zabudovaný aj senzor pohybu. Ten viete využiť napríklad na vašej záhrade alebo pred vašim garažom. Taký senzor vie byť veľmi užitočný hlavne ak sa vraciate domov už po tme. Akonáhle reflektor zameria pohyb automaticky sa zapne a po niekoľko sekúnd sa znova vypne. Čo, sa týka ineteriéru reflektory sú vhodne pre rozsiahlejšie miestnosti ako rôzne haly, sklady,dielne či garáže. Existuje niekoľko druhov reflektorov. Odlišovať sa zvyknú hlavne rozdielnym príkonom ten sa udáva vo wattoch. Najčastejšie používaným reflektorom v tomto smere je 100 watovy alebo tiež často využívaný 50 wattový reflektor. 100 wattové reflektory sa používajú napríklad na rôznych stavbách alebo v tuneloch. No pre ich silný príkon nachádzajú využitie aj v reklamách, kde môžu osvetľovať napríklad rôzne tabule či bilboardy. Dosť často sa používajú aj v jaskyniach, kde si toto tmavé prostredie priam vyžaduje dostatočne intenzívne osvetlenie.

Reflektory v jaskyniach

Môžete sa stretnúť aj s 10,20 či 30 wattovými verziami reflektorov. Dôležitým parametrom pri výbere reflektora býva aj vstupné napätie. Bežný LED reflektor využíva klasické napätie 230 V. Môžete ho použiť tam, kde je k dispozícii klasická zásuvka. Čo sa týka výberu môžete siahnuť aj po LED reflektorov, ktoré disponujú nízkonapäťovou sieťou. Napätie, ktoré tieto nízkonapäťové reflektory ponúkajú môže byť 12 alebo 24 voltov. Využiť ho môžete všade tam, kde sa nenachádza klasická zásuvka 230 voltov.