Mnoho technických vymožeností nám slúži na dennej báze, preto si to ani neuvedomujeme a berieme ich ako samozrejmosť. Potrubie kanalizácie patrí k základnému vybaveniu každého mesta či vidieka, aby sme mohli udržiavať čisté životné prostredie a žili v príjemnom ovzduší. Odpadové a kanalizačné potrubia si však vyžadujú našu pozornosť a starostlivosť, aby fungovali bez porúch a havárií.

Frézovanie tiež patrí k starostlivosti o potrubie

Napriek našej snahe sa však môže prihodiť nepríjemná situácia a potrubie sa upchá alebo poškodí, a tým sa stane nepoužiteľné. Havária je však náročná na odstránenie a pri nej je potrebná určitá výbava technickými zariadeniami a mechanizmami, a tie majú k dispozícii odborné firmy. Krtkovanie bratislava nonstop Ab-krtkovanie je ľudový názov pre čistenie kanalizácie a vykonávajú ho firmy na celom území Slovenska.

Najmodernejšia a veľmi efektívna je metóda čistenia vysokotlakovým vodným čerpadlom, súčasťou ktorého je benzínový motor s hadicou dĺžky až 100m. Koniec hadice tvorí dýza, čerpadlo tlačí vodu do hadice pod vysokým tlakom a tá potom dokonalo očistí povrch potrubia od nanesených nečistôt. Dĺžka hadice umožňuje vyčistiť značný úsek potrubia.

Druhou metódou je elektromechanický spôsob, ktorý využívajú domácnosti a menšie firmy. Na to je potrebný elektromotor a napojené oceľové špirály, ktoré sa spustia a ich vibrovanie spolu s otáčaním so sebou strháva množstvá usadenej špiny a nánosov nečistôt. Tieto metódy sú efektívne, ekologické a rýchle, vysokotlaková metóda sa však môže použiť iba v prípade, ak vyplavenie vody a nečistôt do okolia, ktoré pri ňom hrozí, nebude veľký problém.

Zavolajte si na pomoc profesionálov

Spoločnosti, ktoré majú čistenie kanalizácií v náplni práce, k vám prídu kedykoľvek budete potrebovať, sú k dispozícii 24 hodín denne a aj vo voľné dni či počas sviatkov. Osloviť ich však môžete aj v prípade iných problémov, inštalatérskych prác alebo pri záujme o prevenciu, teda TV monitoring a trasovanie potrubia, aby ste predišli nechceným haváriám kanalizácie.