Lopty sú jednou z najrozšírenejších a najobľúbenejších športových potrieb. Fascinuje nás na nich ich dokonalý tvar, ktorý symbolizuje jednotu všetkých bytostí vo Vesmíre a taktiež na našej planéte. Všimnite si, koľko existuje druhov loptových hier, a koľko sa tiež k nim musí vyrobiť typov lôpt. Spomeňme napríklad posilňovací medicimbál, futbalovú a volejbalovú či basketbalovú loptu, lopty na hádzanú, tenis, stolný tenis, kriket, golf, florbal, rugby, pozemný hokej, futsal alebo kolesová. S loptou sa hrajú dospelí aj deti a šport sa niekedy podobá skôr zábave, ostatne lopty sa nevyrábajú len pre športové aktivity, ale aj pre relaxáciu, napríklad také nafukovacie lopty na pláž a do bazéna.

futbalová lopta

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako a kto vlastne lopty vyrába, a tiež akým spôsobom sa lopty dopravujú do skladov a následne do obchodnej siete? Niekto ich musí vo vhodných nádobách uložiť a následne prepravovať, a je teda dôležité, aby lopty boli uchovávané tak, aby neboli poškodené a boli stále v prvotriednej akosti.

golfová loptička

Pre tieto operácie sa výborne hodia napríklad plastové prepravky s vekom. Niektoré je možné skladať na seba do viacerých poschodí, a tým pádom sa lepšie využíva skladový či prepravný priestor. Prepravky z pevných plastických hmôt sa dobre označujú a popisujú a dajú sa mať k dispozícii v rôznych odlišných farbách, čo tiež uľahčuje skladovanie a manipuláciu s týmito výrobkami.

Prepravka z plastickej hmoty je dostatočne pevná, s hladkým povrchom, ktorý sa ľahko čistí, tým pádom sú všetky výrobky v prvotriednej kvalite v priebehu celého výrobného procesu, a výrobca sa potom môže za ne aj zaručiť. Životnosť prepraviek dosahuje mnoho desiatok rokov, ide teda pri šetrnom zaobchádzaní o dlhodobú investíciu do budúcnosti, ktorá sa nijako výrazne nepremietne do výrobných nákladov, čo sa týka nevratných či dokonca zbytočných investičných položiek.