Tantra je starobylé učenie, ktoré nás učí milovať samých seba a svoje telo. Je plná tajov ale aj zavádzajúcich informácií. Iba ten, kto ju vyskúšal, vie čo tento pojem zahŕňa a pre nás ostatných zostáva záhadou. Na Slovensku máme niekoľko tantrických štúdií, avšak netušíme, čo sa za ich dverami odohráva. Tantra je spájaná s tantrickými masážmi, ktoré nesúvisia len s vyvrcholením. Tantra slúži na rozvíjanie a vyjadrovanie vlastnej sexuality.

tantra

Čo tantra zahŕňa?

Tantra, zahŕňa úplne všetko. Učí ľudí, že všetko okolo nás je prepojené v jednom celku. Dodáva nám životnú energiu, ktorá sa najsilnejšie prejavuje v rozmnožovacom inštinkte. Masáž nemusí zahŕňať masáž genitálií. Pri masáži meditujete v rozšírenom stave vedomia, a už len toto vám prináša nové zážitky, príjemné pocity a vibrácie v tele. Môžete dosiahnuť orgazmus aj bez stimulácie vagíny alebo penisu.

Odkiaľ tantra pochádza?

K nám sa dostala z Indie, niekedy v 19. storočí. Tantra je tisíc rokov stará filozofia. Jej počiatky siahajú ešte do matriarchálnej doby. Tieto civilizácie mali úplné inú štruktúru fungovania ako my a tantru nespájali len so sexom, ako naša spoločnosť. Uvedomovali si, že človek ktorý ovláda svoju sexualitu a svoju životnú silu sa stáva vedomým.

tantra

Tantrický sex, áno, či nie?

Nie každý je pripravený na tantrické milovanie, aj keď je vhodné pre každého. Je to jedinečná skúsenosť, ktorú by si mali dvaja milujúci partneri dopriať aspoň raz v živote. Predtým ako sa pre tantrický sex rozhodnete, mali by ste správne pracovať s dychom, meditovať a poznať svoje telá. Keď sa dôverne poznáte, tak aj dotyk, zbližovanie a milovanie sa dostáva na inú úroveň. Ak ste sami, a aj tak ste zvedavý ako taká masáž funguje. Alebo sa chcete len nechať zrelaxovať a zažiť nové pocity, stačí sa objednať na tantrickú masáž v masážnom salóne Bratislava Tantra.