Spánok je jedným z mnohých fyziologických procesov, ktoré sú pre náš organizmus nevyhnutné a je potrebné venovať pozornosť jeho hygiene. Spánková hygiena je široký pojem a zahŕňa veľa faktorov ako napríklad správna posteľ, doplnky, poloha spálne, jej orientácia, správne vetranie a samozrejme aj správny výber matracov. Nie nadarmo sa hovorí, ako si ustelieš, tak budeš spať, v prípade matracov to platí viacnásobne. Zdravotný matrac z ponuky matrace zvolen Vám ponúkne kvalitné matrace so želaným ortopedickým účinkom a vysokou kvalitou spracovania z výhradne prírodných surovín a so zaručeným anti alergickým a antibakteriálnym účinkom.

zdravotný matrac vhodný aj pre deti

Ponúkané matrace majú rôzne kategórie, od ekonomickej triedy až po kolekciu Premium a Royal a takisto v ponuke nájdete aj detské matrace alebo silver kolekciu, ktorá je určená predovšetkým pre aktívnych moderných ľudí, ktorí majú radi kvalitné prírodné materiály a uprednostňujú hygienu spánku a lôžka. Pri výbere matracov sa inšpirujte širokou ponukou na webovej stránke a nechajte si poradiť odborníkmi, ktorí majú profesionálne skúsenosti. Vyberte si správnu tvrdosť matraca zo stupnice H1-H5 v závislosti od Vášho životného štýlu, veku, zdravotného obmedzenia alebo aj polohy v spánku.

mäkký pohodlný matrac

Pre aktívnych ľudí sú v ponuke matrace s vyššou tvrdosťou od hodnoty H3 –H5, ktoré sú zároveň výhodné aj pre ľudí, ktorí spávajú na chrbte a ktorým poskytne tvrdší matrac správnu oporu pre kostru a chrbticu. Pre starších ľudí, menej aktívnych alebo aj pre tých, ktorí spávajú na boku sú vhodnejšie mäkké matrace, ich kĺby, kostrové svalstvo a chrbtica v nich nájdu relax a odpočinok. Pri výbere matracov nezabúdajte aj na doplnky ako sú napríklad rošty, ktoré znásobujú terapeutický účinok matraca alebo správny výber poťahu a antialergickým a antibakteriálnym účinkom. V prípade Baby kolekcie nájdete vždy bezpečné, hygienicky a zdravotne nezávadné detské matrace s vysokým kreditom od pediatrov a ortopédov. Ponúkané detské matrace podporujú a asprávne podopierajú chrbticu detí počas ich rastu v spánku a jedná sa o výnimočnú kolekciu vysokej kvality.