V tomto článku sa budeme zaoberať pre niekoho chúlostivou, no vo svojej podstate prirodzenou témou, ktorá si určite zaslúži pozornosť, nakoľko ide o pomerne rozšírený problém. Tento problém sa týka mužov a ich problémov s erekciou.Nejde o zdravotné ochorenie typu, v ktorom by sme sa museli obávať o svoj život, ale takisto ide o celkom nepríjemnú záležitosť, kedy je ohrozený náš sexuálny život a následne i mužské sebavedomie.

kondomy

Ale povedzme si na rovinu- touto poruchou aspoň v občasnej miere údajne trpí až 40% mužov v zrelom veku. To však neznamená, že nepostihuje i mladších následkom rôznych negatívnych faktorov, akými sú stres, depresia a nezdravý životný štýl. Starší i mladší, vek riešiť nebudeme, každopádne čo riešiť budeme sú možné príčiny, na ktoré by sme mali hľadať vhodné riešenia.

Akonáhle sa tento problém dostaví, v nemálo prípadoch ide skôr o paniku a obavy, no pokiaľ sa daná situácia začne riešiť čo najskôr, ešte stále existuje niekoľko efektívnych zbraní. Pre istotu si však povedzme, že v skratke existujú dva faktory nekvalitnej erekcie či erektilnej dysfunkcie, a to organické a psychogénne. Organickými faktormi sú choroba, operácia alebo úraz, kvôli ktorým nastal problém s cievami, respektíve nesprávnym prekrvovaním a tým pádom vzniká aj problém so stoporením údu. Pokiaľ o danej chorobe netušíte, môže ísť o varovanie a treba navštíviť lekára.

gay

Rozdielne faktory sú psychogénne, pod ktoré sa podpisuje častý stres, nervozita, nespavosť a hnev či nízka sebadôvera. Aj tieto problémy sa výrazným spôsobom odrzkadlia na problémoch s erekciou a vôbec nejde o ojedinelý prípad. Pokiaľ erektilná dysfunkcia pretrváva dlhší čas, pravdepodobne však ide o organické faktory a tu je potrebné odhaliť či sa nejedná o zárodky vážnejšieho ochorenia.