Spory, nesváry a hádky nie sú veľmi ojedinelé práve medzi svokrou a jej nevestou alebo zaťom. Skôr sú pravidlom ako výnimkou. Čím to je? Prečo je to tak? Nemali by sme byť radi, že naše deti majú konečne niekoho o koho sa môžu oprieť a my namiesto toho hľadáme v nádejnej neveste alebo zaťovi čo najviac chýb len iba nám naše deti ostali len pre nás. Možno.

rodina

A možno je to celkom inak. Možno je to len prirodzený vývoj celej situácie, kedy si svokra len proste nesadne so svojím zaťom alebo nevestou. Prirodzené, že si proste nerozumejú, keď je u nich generačný rozdiel a nevychovali ich oni. Napriek tomu by sme si mali svojich svokrovcov vždy vážiť.

·         Vychovali nášho muža alebo ženu. Za to im patrí obrovské ďakujem, pretože bez nich by sme si nemali koho vziať. Bez ich rozhodnutia mať také úžasné dieťa by sme nestáli v ich dome a neškúlili na nich. Tak otvorte poriadne oči a neškúľte na nich. Radšej sa naučte usmievať sa na nich, pretože si to naozaj zaslúžia za svoje rozhodnutie mať dieťa tak úžasné ako je váš muž alebo žena.

sestry

·         Určite vás majú radi. A keď ešte nie, tak si vás obľúbia isto časom. Každá rana raz prebolí a takisto prebolí aj to, že ste im zobrali ich dieťa. Aj keď je to prirodzený vývoj života, ale každá matka sa s tým musí vyrovnať svojím spôsobom. Každú matku mrzí, že jej syn je už dostatočne veľký na to, aby svoj život venoval inej žene, a nie jej.

·         Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. Na toto príslovie si spomeňte vždy, keď sa budete sťažovať na svoju milú svokričku. Vždy sa totiž svokra, ktorá je ešte horšia ako tá vaša. Možno je v tejto situácii pre vás tá najhoršia ona, ale vždy si spomeňte, že stále to môže byť ešte oveľa horšie a budete kľudnejší. Veď aj niekoľko filmov existuje o tom ako nevrlý vzťah môže byť medzi svokrou a jej nevestou alebo zaťom.

vztek

Ak už je to tak, či onak mali by ste myslieť predovšetkým na to, že žiť budete so svojím mužom alebo ženou a nie so svokrou. Pravdaže, ak nežijete pod jednou strechou. To už je potom celkom iný príbeh, ale to nikomu nikdy neodporúčam, pretože to narobí viac škody ako osohu.