Kúpili ste si kvalitný matrac, zaplatili za neho nemalé peniaze, no i napriek tomu necítite žiaden rozdiel v porovnaní s tým starým? Niečo také, je naozaj možné. Pred tým, ako budete s bločkom v ruke bežať do predajne, aby ste si nechali matrac vymeniť, by ste sa však mali pozrieť na to, či ho používate správne. Áno, presne tak, aj keď pri matraci nenájdete návod na používanie, je možné, že ho naozaj používate nesprávne.Žena sa usmieva a leží na chrbte v posteli.jpg

Banalita, no podstatná banalita
Začneme vecou, ktorá sa vám môže zdať ako úplná hlúposť, https://www.welovecycling.com/sk/2017/09/03/25-tvrdeni-cyklistoch-ktore-su-riadna-hlupost/ ale verte, že nie je. Matrace na posteľ, patria na posteľ. Ak si ho položíte voľne na podlahu, nemôžete čakať, že sa vám na ňom bude spať dobre.

Spite na správnej strane
Každý matrac má svoju hornú a dolnú stranu. Na tej hornej sa spí a tá dolná má ležať na rošte posteli. Ak matrac na posteľ položíte naopak, je logické, že sa vám na ňom nebude spať pohodlne. Tieto strany sú väčšinou zreteľne označené. Ak by neboli, tak sa opýtajte priamo v predajni. Ako pomôcka vám môže poslúžiť aj povrchový materiál na spodnej časti bývajú matrace o niečo drsnejšie, aby sa nešmýkali. Väčšinou sú na hornej strane taktiež o čosi oblejšie. Časť spodná, býva skôr rovná.Spálňa, manželská posteľ, periny, vankúše, nočný stolík, zapálená lampa, prítmie.jpg

Pozor na váhu
Toto je vec, ktorú by ste si mali všimnúť ešte pred kúpou matracu. Aj matrace majú totiž svoju nosnosť. Nechceme vás uraziť, no keď trpíte výraznou nadváhou, musíte si podľa toho vyberať aj matrac. Úplne nevhodné sú akékoľvek matrace z peny. Tie majú totiž omnoho nižšiu nosnosť. Ideálnou voľbou, budú pre vás matrace pružinové.

Pozor na poťah
Poslednou vecou, ktorou si môžete matrac znehodnotiť alebo z neho spraviť niečo, na čom sa nebude dať vôbec spať, je pranie poťahu. Predpokladajme, že si kúpite matrac s odnímateľným poťahom. Vždy si všimnite to, na akej maximálnej teplote ho môžete prať. Keď to prešvihnete, poťah sa môže zraziť a vy budete spať na nepohodlných hrboľoch.